Pomocná nabídka

Cesta: Titulní stránka

Příbramský deník

Zpravodajství

• Otevření sportovní haly v Petrovicích se blíží (18.7.2019)
    /FOTOGALERIE/ Sportovní hala v Petrovicích bude brzy hotová. „Původní termín dokončení je září. Už nyní ale firma provádí dokončovací práce a předpokládám, že do konce července bude hotovo. Ke kolaudaci stavby dojde na přelomu července a srpna,“ potvrdil starosta Petr Štěpánek s tím, že provoz by hala měla zahájit na přelomu září a října, až se dokoupí potřebné vybavení.
  • První turnus letní jazykové školy končil slavností (18.7.2019)
    Jsou sice prázdniny, ale velké dvě skupiny studentů z Ruské federace a České republiky se rozhodli, že se budou i v této době vzdělávat. V areálu Vyšší odborné školy a Střední odborné školy v Březnici se odehrálo v pátek 13. července slavnostní zakončení 1. turnusu 13. mezinárodní letní školy s výukou ruského a českého jazyka.
  • Poptávka po chatách a chalupách výrazně převyšuje nabídku (18.7.2019)
    /FOTOGALERIE/ Češi jsou národem chatařů a chalupářů. Obliba víkendových a rekreačních domků je stále velká. Dokonce tak, že je náročné i nějaký vůbec sehnat. Ceny za chaty i rekreační chalupy na Příbramsku v poslední době vzrostly. Je po nich totiž mnohem větší poptávka než nabídka.
  • Turista na procházce našel granát (17.7.2019)
    Nevybuchlý granát objevil turista v úterý 16. července odpoledne v Chráněné krajinné oblasti Brdy u lesní cesty Čihadelská. Nálezy vojenské munice v této části Příbramskou nejsou ojedinělým jevem.
  • Příbram chystá opravu dalšího náměstí (17.7.2019)
    /FOTOGALERIE/ Komenského náměstí v třetí městské části je jedním z posledních v Příbrami, které čeká na svou celkovou opravu. Pokud vše půjde hladce, tak by se mělo dočkat v příštím roce. V současné době se pracuje na projektové dokumentaci.
  • Březové Hory se v souvislosti s opravou okolí kostela obrací na pamětníky (16.7.2019)
    /FOTOGALERIE/ Už delší dobu se v příbramské městské části Březové Hory mluví o opravě okolí kostela sv. Vojtěcha na náměstí J. A. Alise. Především dlažba by si zasloužila větší opravu. V souvislosti s tím se na veřejnost obrací místní osadní výbor a žádá o pomoc, aby se okolí kostela mohlo uvést do původního stavu.
  • Rožmitálští rybáři získali evropské peníze na vybavení (16.7.2019)
    Rybářům z Rožmitálu pod Třemšínem se podařilo získat v pořadí druhou dotaci z OPR - Operačního programu rybářství Evropské unie. V loňském roce si z těchto prostředků pořídili auto, dvouosý přívěs za auto a dvojitou přepravní bednu na ryby.
  • Příbram uvažuje o zpoplatnění vstupu na Nový rybník, ovšem ne letos (16.7.2019)
    Sportovně rekreační areál Nový rybník prochází v posledních dvou letech obnovou. Nicméně někteří návštěvníci se v tomto areálu chovají nevhodně nebo dokonce jeho vybavení demolují. Proto opět vyvstala otázka, zda by tyto projevy nepomohlo snížit zavedení vstupného. Podle radnice totiž dříve nebo později zřejmě bude nutné k tomuto kroku přistoupit.
  • FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Příbramsku? (15.7.2019)
    Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Příbramsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?
  • Městu se nedaří pronajmout bývalou prodejnu obuvi (15.7.2019)
    Pražská ulice v centru Příbrami vždy bývala obchodní tepnou města, nicméně v poslední době z ní obchody spíš mizí. Nejnověji ukončilo provoz jedno ze tří řeznictví a končí i prodejna potravin v její spodní části. Dlouhodobě zeje prázdnotou také bývalá prodejna obuvi na rohu Pražské a Pivovarské ulice. Tyto prostory vlastní město, ale nedaří se mu sehnat nájemce.

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.

web & design , redakční systém | Přihlásit se | O webu